شیر توپی Trunnion Mounted صنعت آب

شیر توپی Trunnion Mounted

شیرهای توپی به عنوان شیر قطع و وصل جریان آب در مسیرهایی که سرعت عبور جریان سیال و فشار کاری زیاد و افت فشار اندک مد نظر باشد استفاده می شوند.
شیرهای توپی برای استفاده در خروجی پمپ ها، مخازن، ورودی توربین ها و شیرهای خروجی سدها (مانند شیرهای هاول بانگر، غلافی و سوزنی) بسیار مناسب می باشند.
شیرهای توپی ساخت شرکت مکانیک آب به صورت روتین در سایزهای 100 الی 600 میلیمتر و فشار کاری 6 الی 40 بار تولید می شوند شیرهای با فشار کاری 64 بار و سایزهای بزرگتر بر اساس درخواست مشتری تولید می شوند.

  1. خصوصیات و مزایای فنی
  2. جدول فنی
  3. کاتالوگ
قابلیت سرعت عبور جریان تا 20 متر در ثانیه
یاتاقان بندی بدنه و دیسک به صورت خارج از مرکز Eccentric Triple
لاستیک آببندی یکپارچه، قابل تنظیم و تعویض
آببندی حول محور به طوریکه محور و یاتاقان مربوطه با آب تماس پیدا نمی کند تا از سفت شدن محور شیر در طول زمان، به علت رسوب گرفتن جلوگیری شود
بسته شدن شیر با چرخاندن فلکه دستی در جهت عقربه های ساعت
قابلیت نصب محرک الکتریکی بر روی شیر
دارا بودن نشانگر میزان بازشدگی شیر
آببندی کامل گیربکس به طوریکه در حالت استغراق کامل نیز آب به داخل گیربکس وارد نمی شود
کلیه پیچ و مهره های شیر که با آب در تماس هستند از جنس استنلس استیل می باشند
افت فشار بسیار اندک به دلیل هم اندازه بودن سطح مقطع عبور جریان با قطر نامی شیر و نبودن هیچ گونه مانع در مسیر عبور جریان سیال (Full port)
طراحی شیر به گونه ای است که وزن توپی(Ball) به سیستم آببندی اصلی شیر منتقل نمی شود و وزن آن توسط محورهای بسیار قوی در طرفین توپی به یاتاقانهای بدنه اصلی شیر انتقال می یابد.
افزایش فشار کاری شیر باعث کاهش مقطع عبور به علت زیادتر شدن ضخامت جداره نمی شود. بنابراین افت فشار در شیرهای با فشار کاری بسیار زیاد همانند شیرهای با فشار کاری کم، بسیار اندک می باشد.
طراحی شیر به گونه ای انجام یافته است که بین توپی شیر و بدنه فاصله مناسبی وجود دارد و وقتی شیر در حالت نیمه باز قرار می گیرد بصورت طبیعی جریان آب رسوبات و اجسام خارجی بین این دو قطعه را تمیز می کند.
در موقعی که شیر باز است سطوح آببندی توپی شیر کاملا از مسیرعبور جریان سیال خارج می شود، این خاصیت مانع آسیب دیدن لاستیک آببندی در اثر برخورد جت آب یا اجسام خارجی می شود.
پوشش رنگ : رنگ پودری کوره ای با پاشش الکترواستاتیک (حداقل ضخامت رنگ برابر 250 میکرون می باشد)
تست نهایی طبق استاندارد ISO 5208 یا DIN EN12266
اندازه پیشانی تا پیشانی (Face To Face ) شیر طبق استاندارد (DIN 3202-F7) DIN EN 558-1, Series26
سوراخکاری فلنج طبق استاندارد (DIN 2501) DIN EN 1092-2معادل ISO 7005-2
ماشینکاری نشیمن محرک شیر طبق استاندارد ISO 5210
ماشینکاری نشیمن گیربکس شیر طبق استاندارد ISO 5211
نام و جنس قطعات شیرهای توپی با گیربکس تک نام و جنس قطعات شیرهای توپی با گیربکس دوبل ابعاد شیرهای توپی DN100-600 PN10 ابعاد شیرهای توپی DN100-600 PN16 ابعاد شیرهای توپی DN100-600 PN25 ابعاد شیرهای توپی DN100-600 PN40
محیط (سیال عامل) آب
نوع عملگر دستی, برقی
زمینه کاربرد شبکه آبرسانی, نیروگاه
گروه بندی شیر قطع و وصل
جنس بدنه چدن داکتیل, سازه فولادی
درباره این محصول هر آنچه که مبهم است از ما بپرسید
cheap air jordans|pompy wtryskowe|cheap huarache shoes| bombas inyeccion|cheap jordans|cheap air max| cheap sneakers|wholesale jordans|cheap china jordans|cheap wholesale jordans|cheap jordans